Grupa początkująca P1E1 BRAK MIEJSC

Grupa początkująca P1E1 BRAK MIEJSC

poziom początkujący

  • kurs od podstaw Poznawanie podstawowych zasad tanga: technika chodzenia, właściwa postawa ciała oraz trzymanie osi w tańcu, kontakt w parze (prowadzenie – podążanie), dysocjacja (klatka piersiowa – biodra) i kadencja w tańcu. Osadzenie kroku w rytmie i melodii. Zasady nawigacji i poruszania się zgodnie z kierunkiem tańca.
    Etykieta zachowania na milondze.
  • od 6 m-cy regularnej nauki Praca nad właściwą techniką tańca, zwłaszcza nad takimi elementami jak: postawa i oś ciała, dysocjacja, technika chodzenia i obrotów. Rozwijanie umiejętności prowadzenia w parze (lider – podążający). Nauka podstawowych elementów, jak cruz (krzyżyk), ochos (do przodu i do tyłu), ocho cortado, parada, kanapka, giro, prosta sacada. Wprowadzenie do abrazo (trzymanie otwarte i zamknięte) oraz proste kompozycje własnego tańca – budowane z wcześniejszych figur.

28 lipca @ 18:00
18:00 (1h)

Katowice

Did you like this? Share it!

Witold Sobczak

Witold Sobczak Taniec towarzyszy mu od ponad 12 lat. Zadebiutował jako instruktor podczas kursu salsy dla studentów Uniwersytetu Śląskiego w 2006 roku. Wówczas odkrył w sobie zupełnie nową pasję – nauczania innych tego, co sam potrafi najlepiej. W 2011 w życiu Witka pojawiła się miłość jego życia, której zdecydował się poświęcić całe swoje siły i zaangażowanie… To niezwykle zmysłowe tango argentyńskie. Taniec, w którym namiętność przeplata się z czułością, a uległość – z dominacją. Witek doskonale potrafi przekazać zarówno zawiłości kroków i prowadzenia, jak również sekrety budowania niezapomnianego nastroju. Jaki jest na zajęciach? Z jednej strony przekazuje wiedzę w atmosferze dobrej zabawy i dowcipu, z drugiej cierpliwie tłumaczy technikę, dbając o to, by każdy z jego kursantów wyniósł z tej lekcji jak najwięcej. Więcej – zdarza mu się, od czasu do czasu, porwać uczniów na klimatyczną milongę w różnych zakątkach Śląska i Małopolski, a czasem nawet jeszcze dalej.